KURS NURKOWANIA PADI WRECK DIVER (NURKOWANIE WRAKOWE)

 

 

JESTEŚ JUŻ DOŚWIADCZONYM NURKIEM. SŁYSZAŁEŚ WIELE OPOWIADAŃ PODCZAS SPOTKAŃ I WYJAZDÓW NURKOWYCH O NURKOWANIU WRAKOWYM. NURKOWANIE WRAKOWE TO JEDNE Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH NURKOWAŃ W NASZYM KRAJU I NA ŚWIECIE. WIĄŻE SIĘ TO Z CHĘCIĄ POZNANIA WIELU ASPEKTÓW ZWIĄZANYCH Z SAMYM WRAKIEM – NP. Z JEGO HISTORIĄ, ZMIANAMI JAKIE NASTĘPUJĄ PO LATACH LUB OD OSTATNIEJ WIZYTY NA DANYM WRAKU. DO TEGO DOCHODZI FAKT, ŻE W POBLIŻU WRAKÓW ROZWIJA SIĘ BUJNE ŻYCIE FAUNY I FLORY.  JUŻ PODCZAS PIERWSZYCH NURKOWAŃ MOGŁEŚ NAPOTKAĆ NA WRAKI TYPU ZATOPIONA ŁÓDŹ, ROWER WODNY, SAMOCHÓD CZY NIEWIELKI SAMOLOT. TERAZ ZASTANAWIASZ SIĘ NAD WIĘKSZYMI WRAKAMI TYPU OKRĘT PODWODNY, KUTER RYBACKI, STATEK HANDLOWY CZY OKRĘT WOJENNY. TEGO RODZAJU WRAKI MOŻEMY NAPOTKAĆ NURKUJĄC W BAŁTYKU I KAŻDYM INNYM MORZU CZY OCEANIE. WARTO BYĆ PRZESZKOLONYM W ZAKRESIE NURKOWANIA NA WRAKACH, ABY UNIKNĄĆ ZWIĄZANYCH Z TYM ZAGROŻEŃ. DLATEGO ZAPRASZAMY NA KURS PADI WRECK DIVER.

 

 


 

Przebieg kursu

 

Podczas tego kursu nurkowania zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczną dotyczącą nurkowania wrakowego. Nauczysz się bezpiecznej techniki nurkowania na wrakach. Nauczysz się metod planowania oraz dowiesz się o sprzęcie jaki jest niezbędny podczas tego rodzaju nurkowań. Nauczysz się jak rozwiązać problemy pod wodą tak, aby bezpiecznie zakończyć nurkowanie. Nauczysz się też mapowania wraku oraz poznasz zasady postępowania podczas nurkowania na morzu. Poznasz techniki stosowane podczas wchodzenia i wychodzenia na łódź, zasady obowiązujące na powierzchni i w wodzie tak, abyś potrafił zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom wyprawy.

 


 

 

Termin kursu

 

Termin przeprowadzenia kursu nurkowania ustalimy wspólnie. Podczas kursu wykonasz cztery nurkowania wrakowe, podczas których wykonasz kilka ćwiczeń pod okiem instruktora niezbędnych do zdobycia umiejętności potrzebnych podczas nurkowania wrakowego.

 

 

 

 


 

Specjalizacja jest zaliczana do uzyskania najwyższego stopnia w nurkowaniu rekreacyjnym PADI MSD.

 


 

Wymagania wstępne przed rozpoczęciem kursu nurkowania:

 

  • minimalny wiek 15 lat.
  • stopień nurkowy PADI OWD lub równorzędny z innej organizacji.
  • logbook.
  • dwie fotografie.

 

Wymagany sprzęt:

 

  • latarka główna oraz backup *
  • narzędzie tnące *
  • boja sygnalizacyjna *

             * - potrzebny sprzęt możesz zakupić lub wypożyczyć u nas – ceny do uzgodnienia.

 


 

Opłaty za kurs nurkowania:

 

Cena kursu PADI Wreck Diver (nurkowanie wrakowe) – 450 PLN.

  • Koszt certyfikatu wliczony w cenę.
  • W przypadku przeprowadzenia kursu z łodzi cena nie zawiera opłaty za wypłyniecie.

 

 

ZOBACZ KALENDARZ WYJAZDÓW

Kursy nurkowania PADI Warszawa

Copyrights 2014 Blue Abyss;

tel. 608 520 374

mail: kontakt@blueabyss.pl

BlueAbyss

Dołącz do nas

i bądź na bieżąco

Regulamin          Reklamacje          Polityka Prywatności