PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA - PADI OPEN WATER DIVER (OWD)

ZAPEWNE OGLĄDAŁEŚ NIEJEDEN FILM PRZYRODNICZY OPOWIADAJĄCY O PODWODNYM ŚWIECIE, MOŻE DOKUMENT POKAZUJĄCY WRAKI I ICH HISTORIĘ CZY FILM SENSACYJNY, KTÓREGO TEMATYKA BYŁA ZWIĄZANA Z NURKOWANIEM. TO, ŻE SPRAWDZASZ, CO JEST NA NASZEJ STRONIE OZNACZA, ŻE ZACZYNASZ MYŚLEĆ O TYM, ABY ZOBACZYĆ NA WŁASNE OCZY PODWODNE ŻYCIE. NIE ZASTANAWIAJ SIĘ - NAPRAWDĘ WARTO :)

 

 


 

Cele kursu nurkowania: 

 

Open Water Diver to najpopularniejszy kurs nurkowania dla osób początkujących. Jedynym ograniczeniem, aby rozpocząć naukę nurkowania na tym kursie jest wiek. Innych ograniczeń nie ma. Wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia nauki nurkowania otrzymasz od nas. Podczas tego kursu zdobędziesz podstawowe umiejętności oraz wiedzę, wystarczającą do przeprowadzania nurkowań z partnerem na wodach otwartych. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat PADI uznawany na całym świecie.

 


 

Po ukończeniu tego kursu i zdobyciu certyfikatu OWD będziesz mógł:

 

 • samodzielnie nurkować z partnerem do głębokości 18m.

          - 10-12lat – Junior OWD – max. gł. 12m           

 • nabywać i wypożyczać sprzęt do nurkowania oraz korzystać z innych usług nurkowych
 • planować, przeprowadzać i logować nurkowania bezdekompresyjne z partnerem nurkowym
 • kontynuować edukację nurkową na kursie PADI AOWD lub/i podczas kursów specjalistycznych PADI.

 


 

Jak wygląda kurs nurkowania?

 

Kurs nurkowania PADI OWD (Open Water Diver) podzielony jest na 3 części:

 

Część I - wykłady teoretyczne:

 

Podczas pięciu wykładów zdobywasz wiedzę niezbędną do bezpiecznego zaplanowania i zrealizowania nurkowania. Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym otrzymasz materiały do samodzielnej nauki. Podczas wykładów będziemy omawiali wiedzę zdobytą podczas samodzielnej nauki, wyjaśniali dokładnie wszystkie zagadnienia oraz utrwalali wiedzę. Czas trwania jednego wykładu to około 1,5h. Jeżeli będziesz chciał połączyć wykłady w dłuższe pakiety i np. przerobić materiał podczas dwóch wykładów powiedz nam o tym. Dostosujemy się do Twoich potrzeb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Część II -zajęcia basenowe

 

Na kurs nurkowania składa się pięć modułów basenowych, na których zdobędziesz wiedzę praktyczną potrzebną do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem na wodach otwartych. Począwszy od pierwszych zajęć basenowych w pełnym sprzęcie będziesz wykonywał szereg ćwiczeń niezbędnych do oswojenia się z pobytem pod wodą. Nauczysz się zmontować i rozmontować sprzęt nurkowy. Każde ćwiczenie zostanie omówione oraz zaprezentowane przed tym jak Ty zostaniesz poproszony o jego wykonanie. Już po pierwszych zajęciach basenowych Twoje życie zmieni się i nic nie będzie już takie same. Po powrocie do domu Twoje myśli będą cały czas krążyły wokół jednego tematu, jakim będzie nauka nurkowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Część III - nurkowania na wodach otwartych

 

To już ostatni etap kursu nurkowania PADI OWD, na który będziesz czekał z niecierpliwością już od pierwszego spotkania z nami. Ta część kursu jest najciekawsza i jednocześnie najprzyjemniejsza. Najczęściej związana jest z wyjazdem weekendowym nad jezioro, morze, kamieniołom lub inny akwen. W czasie wyjazdu nurkowego sprawdzimy w realnych warunkach Twoje umiejętności. Wykonasz cztery nurkowania, po dwa dziennie oraz napiszesz egzamin końcowy z wiedzy teoretycznej.

 

 


 

 

 

Gdzie odbędzie się kurs nurkowania?

 

 

 

Podczas spotkania organizacyjnego ustalimy miejsce, w którym będą odbywały się wykłady, na którym basenie będziemy się spotykać oraz gdzie wyjedziemy na wody otwarte. Z reguły kursy przeprowadzamy w Warszawie, jednak od każdej reguły są odstępstwa. Zaletą zapisana się na kurs do nas jest to, że to my będziemy starali się dopasować do Ciebie a nie Ty do nas. Jesteśmy otwarci na każde rozwiązanie w ramach naszych możliwości. Jeżeli będziesz chciał ukończyć kurs nurkowania np. w cztery dni jesteśmy w stanie tak wszystko ustalić, aby spełnić Twoje wymagania. Jeżeli będziesz chciał rozpocząć naukę nurkowania w Warszawie, lub w innej części Polski a ukończyć ją za granicą też jesteśmy w stanie zrealizować takie rozwiązanie. Możemy też przeprowadzić cały kurs podczas przedłużonego wyjazdu nurkowego weekendowego lub zagranicznego.

 

 

 


 

Wymagania wstępne przed rozpoczęciem kursu nurkowania:

 

ukończony 10 rok życia

dwa zdjęcia

 


 

Opłaty za kurs nurkowania:

 

Cena kursu nurkowania OWD - 1.490 PLN zawiera:

 

 • 5 wykładów teoretycznych
 • 5 modułów na basenie lub wodach basenopodobnych*  (około 1h w wodzie każde)
 • 4 nurkowania na wodach otwartych
 • materiały dydaktyczne (podręcznik kursanta, tabele RDP ML, logbook)
 • wypożyczenie kompletnego sprzętu na czas kursu
 • opłatę za certyfikat

 

Cena nie zawiera:

 

 • kosztów wyjazdu na wody otwarte
 • * kosztów wyjazdu na wody basenopodobne

 

 

Wody basenopodobne na wodach otwartych to wody, gdzie warunki dotyczące przejrzystości wody, braku falowania i prądów oraz głębokości przypominają te panujące na basenie. Dostępne jest zarówno miejsce z płytką wodą, jak i wodą wystarczająco głęboką, by umożliwić kursantom spełnienie wszystkich wymagań zaliczeniowych. 

Zaletą przerowadzenia modułów basenowych na wodach otwartych jest to, że podczas dwóch dni jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkie zajęcia z terorii oraz modułów basenowych.

ZOBACZ KALENDARZ WYJAZDÓW

Kursy nurkowania PADI Warszawa

Copyrights 2014 Blue Abyss;

tel. 608 520 374

mail: kontakt@blueabyss.pl

BlueAbyss

Dołącz do nas

i bądź na bieżąco

Regulamin          Reklamacje          Polityka Prywatności