05 czerwca 2016

Zapraszamy na wspólną wyprawę na Gozo osoby nurkujące i osoby nie nurkujące. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

 

 

Gozo w  maju czy czerwcu? Nie rzucaliśmy monetą i nie robilismy losowania. Do wyboru terminu przekonały nas nastepujące fakty - temperatura wody oraz pogoda. Wpływ na wybór terminu ma również koszt zakupu biletu lotniczego. Warto już teraz podjąć decyzję o zakupie biletów, ponieważ im bliżej daty wylotu tym bilety stają się droższe. 

 

 

 

Gozo jest jedna z wysp Archipelagu Maltańskiego otoczonego Morzem Śródziemnym.  To druga co do wielkości zamieszkana wyspa archipelagu leżąca zaledwie 5 km od Malty i trzykrotnie od niej mniejsza.

Na malowniczy krajobraz Gozo składają  się dziewicze, surowe wybrzeża, niewielkie wioski oraz górujące w ich sercach barokowe kościoły, ekologiczne agrogospodarstwa i zapierające dech w piersiach malownicze scenerie rzeźbione siłą żywiołu penetrującego wyspę od tysięcy lat.

Maltańska nazwa wyspy Ghaedex oznacza radość i to właśnie przynosi gościom odwiedzającym wyspę.

Dlaczego warto wybrac się na Gozo?

Poza spektakularnym dziedzictwem naturalnym Gozo przyciąga także imponującym dziedzictwem kulturowym. To właśnie tutaj znajdują się ruiny jednej z najstarszych na świecie wolnostojących budowli wzniesionych ludzką ręką - kompleksu świątyń Ggantija. Zainteresowac moga też liczne kościoły a już szczególnie te budowane z rozmachem.

 

 

Tych których nie interesują pradzieje wciągnie wir podwodnego świata. Gozo jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania w Europie, zarówno z brzegu, jak też z łodzi. W wodach Gozo kryje się alternatywny świat pełen świadectw tragicznych wydarzeń wojennych, katastrof lotniczych i morskich, pomników historii, fantastycznych, kolorowych stworzeń oraz przepięknych formacji skalnych i jaskiń.

 

 

 

 

Zakwaterowanie w domach

 

Domy położone sa w miejscowości Qala, w każdym z nich jest wspólna kuchnia, jadalnia, basen na tarasie i miejsce do grillowania. Domy składają się z 3 sypialni DBL z osobistą łazienką.

 

 

 

 

 

 

 

Zakwaterowanie w apartamentach

Gustownie urządzone w nowoczesnym stylu komfortowe apartamenty składają się z dwoch sypialni DBL (pierwsza z dwuosobowym łóżkiem, druga z dwoma pojedyńczymi) oraz dwóch łazienek. W pełni wyposażona kuchnia połączona jest z jadalnią i salonem z widokiem na basen. Apartamenty mogą pomieścić max. 4 osoby.

 

 

 

 

 

 

W pięc dni nie damy rady zanurkować w każdym miejscu nurkowym, ale wybierzemy te najbardziej kultowe. Nukowania odbywają się z brzegu, ale są też mozliwe nurkowania z łodzi. NIe narzucamy planu nurkowego i na miejscu będziemy wspólnie decydowali gdzie chcemy nukować i co zobaczyć.

 

 

 

 

 

Jakie koszty poniesiemy podczas tej wyprawy na osobę?

 

1. Zakup biletu lotniczego to około 1.000pln na dzień dzisiejszy - im bliżej terminu wyjazdu ceny będą prawdopodobnie rosły.

 

2. Nurkowanie i noclegi  to koszt 450Euro (osoba nie nurkująca 240Euro), który zawiera:

 

  • pakiet 5dni nurkowych po dwa nurkowania dziennie z brzegu.
  • butle i balast 
  • transferty z i na lotnisko oraz opłatę promową
  • przejazdy na i z nurkowania
  • lokalnego przewodnika 
  • opiekę instruktora Blue Abyss
  • siedem noclegów w apartamencie

 

3. Koszty wyżywienia i napojów - podobnie jak u nas. 

 

 

W czasie wyjazdu można zrobić kurs AOWD oraz specjalizację Deep

Zgłosznie na kurs czy specjalizację obowiązkowo na dwa tygodnie przez wyjazdem.

 

 

Zapisy na wyjazd przyjmujemy do końca maja, ale proszę pamiętać o zmianej ceny za bilety lotnicze.  Im szybciej podejmiemy decyję tym lepiej.

 

Wyjazd odbędzie się jeżeli zbierze się grupa min 5 osób.

 

 

 

kontakt:

krzysiek@blueabyss.pl

608 520 374

 

 

 

 

GOZO...
05-12.06.2016 "Przedsmak wakacji" 

ZOBACZ KALENDARZ WYJAZDÓW

Kursy nurkowania PADI Warszawa

tel. 608 520 374

mail: kontakt@blueabyss.pl

BlueAbyss

Dołącz do nas

i bądź na bieżąco

Regulamin          Reklamacje          Polityka Prywatności